Open top menu
9/29/2013

Ciąża to nie choroba. Wie to prawie każdy. Jednak wymiotując dziesięć razy dziennie przez pierwsze 2,3,4, a nawet więcej miesięcy idzie się nieźle zmęczyć. A ile to biegania. Ile przebiegniętych metrów od salonu do łazienki z zaciśniętymi zębami. A jaki wysiłek kiedy musisz zwrócić bułeczkę, która po zjedzeniu napęczniała Ci do nieziemskich rozmiarów. O, a jeszcze oprócz tego bieganina z pełnym pęcherzem. Najpierw co godzinę. Później co pół. Później jeszcze częściej. Takie zestawienie podchodzi mi tu już pod maraton. "Czym ty jesteś znów zmęczona?" hmm" No jak to czym? Powieki dziś produkuję "...
No to jeśli można wykorzystać ten czas na spanie, leżenie, spełnianie swoich zachcianek i wysługiwanie się swoim mężczyzną, to czemu nie skorzystać? Oczywiście w granicach zdrowego (ciążowego) rozsądku.


Także drogi mężczyzno, nie budź mnie o 8, chyba, że masz ważny powód, na przykład chcesz mi zaserwować śniadanie do łóżka. Jajka? Ogłupiałeś? " Przecież zawsze lubiłaś" ; No to już nie lubię!
Nie wyciągaj mnie na siłę z łóżka. Chyba, że na spacer. Do sklepu. Obok domu. Po lody.
Zrozum, że rządzą mną hormony. "Kochanie rozumiem, że te nastroje to przez ciąże, ale" .. Tak pewnie, nie przez ciążę, przez Ciebie!
Można, by tak w nieskończonośc. To wszystko oczywiście pół żartem pół serio.

Nie należę do osób, które od każdej czynności wymigują się tekstem "Jestem w ciąży" ; ale owe stwierdzenie pada czasem z moich ust. Z czystym sumieniem leżę czasem całymi dniami w łóżku, ale nie sprawia mi problemu załatwianie ważnych spraw na mieście cały dzień.  Na wszystkie obowiązki, nieprzespane noce i wychowanie dziecka przyjdzie czas niebawem.
Teraz mam czas dla siebie. Leżę, kompletuję wyprawkę, prowadzę stronę, jem, oglądam telewizję, czytam książki.  I nie mam z tego powodu drogie panie żadnych wyrzutów sumienia.

Pozdrawiam!

Tagged

3 komentarze:

 1. Mnie ciąża na początku też nieźle wymęczyła, wymioty były bardzo silne, potem doszedł ból żołądka:( okropny ból żołądka i tak przez 3 miesiące... CODZIENNIE... kończyło się płaczem, czasem byłam zła na siebie, że jest jak jest. Ale ja byłam tą jedną na milion, która przed zajściem w ciążę miała zapalenie żołądka, a wymioty go na nowo podrażniły. W końcu trafiłam do szpitala, tam tylko mnie nawadniali... w ostatni dzień dostałam namiar na dobrego gastrologa. Całe szczęście leki, które mi zapisał pomogły i biorę do dziś dnia. Niedługo poród.. Pytania co potem? kłębią mi się w głowie... Czy jak odstawię leki to wróci ból żołądka? Czy będę mogła karmić? Czy będzie trzeba wziąć antybiotyk na ten żołądek?
  5,6,7 miesiąc dla mnie były chyba najlepsze... zaczęłam się cieszyć z tego, że jestem w ciąży:) Teraz nie mogę się już doczekać końca:)
  Ależ się rozpisałam:)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Kochani!:) Zapraszamy na kolejny konkurs, w którym do wygrania mnóstwo cennych nagród. Zachęcamy wszystkich do zabawy i wzięcia udziału.

  http://zabawy.otokoto.pl/konkurs-lepszy-start/?preview=true

  OdpowiedzUsuń
 3. ja ciągle chciałam udowadniać,że ciąża to nic takiego, że wszystko sama. doigrałam się zagrozenia przedwczesnym porodem i co? 9 miesiąc i wszystko muszę sama robić. Nie odpoczęłam ni w pizdu, bo już sen to luksus teraz. Leń się za nas dwie! rozkazuję! choć sama tego nienawidzę ;-)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze obrażające mnie, moją rodzinę i czepiające się każdego szczegółu naszego życia nie będą publikowane.

.